Różne triki na mycie okien


Twoje okna zostały tak mocno lub nietypowo zabrudzone, że nawet bardzo mocny płyn do szyb, który do tej pory dawał sobie z nimi radę, nie jest w stanie dobrze ich doczyścić? To dobry moment na to, by wypróbować pewne nietypowe techniki sprzątające. Mycie okien Oborniki naprawdę nie musi być trudne, jeżeli wie się, jak postępować z konkretnymi typami zabrudzeń i co z nimi zrobić, by nie musieć ich godzinami szorować, aby ostatecznie i tak się ich nie pozbyć.

Okna, które są naprawdę mocno brudne i których nie da się doczyścić nawet bardziej agresywną chemią, obfitującą w różne drażniące substancje czyszczące, najlepiej potraktować… olejem lnianym! Ten tłusty produkt genialne radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami. Aby prawidłowo go wykorzystać, musisz tylko posmarować nim powierzchnię okna lub jego wybrane fragmenty, oczywiście te mocniej zabrudzone, by następnie pozostawić go na jedną lub dwie godziny. Po tym czasie wróć do swoich szyb i teraz postaraj się normalnie je umyć. Do tego celu użyj roztworu wykonanego z ciepłej wody i niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń. Pamiętaj również o tym, by po przeprowadzonym czyszczeniu (gdy już wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte) przetrzeć szyby samą wodą, a następnie od razu wytrzeć je ściereczką lub ręcznikiem papierowym do sucha, aby nie pozostawić żadnych smug.

Warto też mieć zawsze pod ręką takie narzędzia, dzięki którym takie ogólne i podstawowe mycie okien Oborniki można będzie przeprowadzić dosłownie w przeciągu kilku czy kilkunastu minut. A tymi narzędziami okażą się specjalne nawilżane chusteczki. Możesz kupić je w gotowej wersji w większych sklepach, by następnie używać ich zawsze wtedy, gdy nie będziesz mieć czasu na „normalne” czyszczenie okien. Chusteczki tego rodzaju naprawdę ułatwiają życie. One są już nasączone specjalnym płynem do szyb, więc wystarczy przetrzeć nimi okna i pozostawić je do wyschnięcia. Pamiętaj tylko, że takie chusteczki nie zadziałają na większe zabrudzenia. One służą raczej do odświeżania okien, a nie do robienia jakichś generalnych porządków.

Odwiedź nas: https://ppax.pl/