Jak zabezpieczyć się przed upadkiem z dachu?


Wykonywanie drobnych prac na dachu to coś, czego można podjąć się we własnym zakresie. Nie trzeba do tego celu wynajmować dekarzy. Takie prace jak hydroizolacja dachu, wymiana uszkodzonych dachówek czy innych elementów jest możliwa do wykonania przez każdego, kto miał do czynienia z remontami. Podejmując się takiego działania, nie można jednak zapominać o jednym. Naprawa dachu z papy. Naprawa dachu to praca na wysokości, a upadek zawsze kończy się bardzo źle.

Przy dachach płaskich trzeba po prostu uważać przy wchodzeniu na dach. Podczas wykonywania prac zaś – poruszając się przy krawędziach dachu. Tam ryzyko upadku czy choćby poślizgnięcia się jest bardzo wysokie.

Trudniejszy temat to remont skośnych dachów. Również wiele prac można wykonać samemu, rozsądnie jednak jest zaopatrzyć się w uprząż zabezpieczającą i zapinać ją do mocnych elementów dachu. Ryzykowne jest przypinanie się do krawędziaków. Są zbyt cienkie i mogą po prostu się złamać, przez co można spaść nawet z uprzężą.

Ostrożność podczas wykonywania takich prac jest bardzo ważna. Trzeba o tym pamiętać dla swojego bezpieczeństwa. Działając rozważnie, bez wątpienia uda się dokończyć remont dachu nie narażając się na upadki, kontuzje czy zranienia.

Polecane: dekarstwo i dachy Poznań.