Jak szpachlować ściany przed malowaniem?


Przed przystąpieniem do dekorowania ścian, należy je najpierw zaszpachlować. Nowoczesne rodzaje szpachli tworzą idealnie gładką powierzchnię, na którą można nakładać farbę lub tapetę. Szpachlowanie ścian do malowania wewnątrz pomieszczeń odbywa się za pomocą zestawu narzędzi, a początkujący potrzebują więcej cierpliwości. W przypadku braku umiejętności na początku praca będzie postępować powoli. Ale jeśli zrobisz to dobrze, w końcu uda Ci się wykonać zadanie.

Szpachlowanie natryskowe ścian

Aby wygodnie pracować, lepiej jest wykańczać ściany stojąc na rusztowaniu. Można usiąść z narzędziami na szerokiej platformie. Ponadto, konstrukcja nie będzie musiała być często przenoszona. Jeśli nie ma rusztowania, można użyć zwykłej drabiny. Jeśli podłoga pokryta jest wykładziną dekoracyjną (linoleum itp.), warto zakupić folię lub papier. Zanim pomalujesz ściany, obrysuj je po obwodzie pokoju. Zapobiegnie to przyklejaniu się kawałków kitu i innych zanieczyszczeń do podłogi. Zanim zaczniesz szpachlować, upewnij się, że ściany są wolne od występów (cement zachodzi na mur, itp.). Jeśli powierzchnia została wykończona materiałami dekoracyjnymi (tapeta, farba), należy je usunąć.

Usługi remontowe

Wszelkie plamy tłuszczu lub rdzy na powierzchni ściany należy potraktować specjalnym preparatem, aby przypadkowo nie przedostały się do szpachli. Przed szpachlowaniem ścian należy również naprawić głębokie wyboje i szczeliny. Ostatnim etapem przygotowań do szpachlowania ścian do malowania jest gruntowanie. Do tego celu stosuje się gotowe masy, które są obficie dostępne w sklepach z materiałami budowlanymi. Gruntowanie ścian wałkiem malarskim, a w miejscach trudno dostępnych – pędzlem. W przypadku pomieszczeń wilgotnych, do obróbki ścian stosuje się podkłady hydroizolacyjne.

Wykończenia wnętrz

Dopiero po wykonaniu wszystkich prac przygotowawczych można przystąpić do wyrównywania ścian. Obecnie sklepy z materiałami budowlanymi oferują szeroką gamę suchych mieszanek, które mogą być stosowane do wyrównywania ścian wewnętrznych.