Jak prawidłowo nawilżać skórę?


Każda, ale to absolutnie każda skóra potrzebuje nawilżenia. Oczywiście te osoby, których ciało produkuje zwiększoną ilość sebum i stosunkowo szybko się przetłuszcza często celowo rezygnują z używania jakichkolwiek kremów, balsamów czy olejków, jednakże w ten sposób popełniają poważny błąd, który może się zakończyć usunięciem ze skóry jej naturalnego ochronnego filmu. Nawilżanie to podstawowy etap codziennej pielęgnacji skóry. Trzeba o nie dbać w szczególności w okresie jesiennym i zimowym, kiedy to ciało rzeczywiście mocno się podrażnia i przesusza pod wpływem naprzemiennie działającego na nie mrozu oraz gorącego nagrzanego powietrza z domowych pomieszczeń.

Olejki do ciała są jednymi z tych naturalnych kosmetyków, które potrafią całkowicie zmienić oblicze każdej skóry. Z uwagi na to, że mają one bardzo silne działanie, nie trzeba ich używać codziennie, ale warto po nie sięgnąć przynajmniej raz na kilka dni, aby dodać do pielęgnacji mocniej skoncentrowany preparat i tym sposobem jeszcze lepiej zadbać o ciało. W olejkach nie brakuje bowiem wysoce odżywczych substancji. Nie działają one na skórę wyłącznie powierzchniowo, bo potrafią przez nią przenikać i dzięki temu wprowadzają do niej różne korzystne związki, które są w stanie na dobre zmienić jej kondycję. Oczywiście typ tych olejków trzeba dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i tego, z czym w danym momencie ma się problem. W przypadku skóry suchej dobrym wyborem będą olejki nawilżające, a z kolei skóra tłusta czy mieszana może polubić się nieco bardziej z olejkami lżejszymi i antybakteryjnymi.

Po olejki do ciała będzie się więc sięgać okazjonalnie, a z kolei na co dzień lepiej używać klasycznych mleczek lub balsamów, które są produktami o nieco lżejszej i tym samym wygodniejszej konsystencji. Balsam potrafi wchłonąć się w skórę w ciągu paru minut, podczas gdy olejek zawsze pozostawi na niej przynajmniej cienką warstwę tłustego filmu. Ogólnie rzecz biorąc codzienna pielęgnacja ciała powinna być zróżnicowana, by zapewniała najkorzystniejsze efekty.

Więcej informacji: https://natureline.pl/