Implanty zębowe, to najnowocześniejsza gałąź stomatologii


Stomatologia jest jednym z działów medycyny a stomatolodzy, to lekarze dentyści, którzy ze względu na swoje medyczne wykształcenie uprawnieni są do leczenia naszych zębów i wszystkiego, co jest z nimi związane. Stomatolog bada stan uzębienia, usuwa zniszczone zęby nie nadające się już do leczenia, leczy ubytki w zębach a w razie potrzeby leczy również tkanki sąsiadujące z zębami. Lecz stomatolodzy wykonują nie tylko wyżej wspomniane działania, lecz także działania z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, ortodoncji, czy protetyki zębowej.

Wysokiej klasy uzupełnienia w uzębieniu

Dziś najnowocześniejszą i bardzo popularną gałęzią stomatologii jest implantologia. Jest to dziś bardzo modna i doskonała metoda uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty zastępują zęby protezowe i wyglądają jak naturalne zęby a nawet jeszcze lepiej, bo są tak wykonane, że są proste, równe, jasne. Poza tym implanty są bardzo praktyczne, gdyż są trwałe, wygodne oraz ładnie i naturalnie wyglądające, czyli posiadają same zalety. Lecz są również i wady. Jedną z wad jest to, że wstawienie implantów nie należy do tanich zabiegów. Drugą wadą jest to, że wstawienie implantów zębowych wymaga zabiegów, lecz wstawienie protez zębowej jest jeszcze bardziej czasochłonne biorąc pod uwagę te wszystkie przymiarki i spotkania polegające na dopasowaniu protezy, która często obciera dziąsła powodując rany.

Implanty lepsze od protez

Zwykła proteza zębowa bardzo często także sprawia dyskomfort pod tym względem, że się rusza i drobinki jedzenia dostają się pod protezę a nie każdy może używać kleju do protez. Na pewno nie może używać go tak osoba, która ma wrażliwe podniebienie. Implanty zębowe są więc najlepszą opcją i najlepszą formą uzupełnienia deficytu zębowego. Posiadanie takich zębów daje podobne odczucia, jak posiadanie własnych zębów. Implanty są wygodne i nie przesuwają się, bo są umocowane na stałe. Bo implant, to mała tytanowa śruba wszczepiona w kość szczęki i zastępująca korzeń zęba. Na zewnątrz montowana jest korona porcelanowa, albo ceramiczna. Implanty sprawdzają się również bardzo dobrze podczas jedzenia, gdyż podobnie jak naturalne zęby pozwalają przenosić nacisk na kości szczęki i żuchwy.

Więcej informacji znajdziesz na: https://medicdental.com.pl/