Aparaty słuchowe


W dzisiejszych czasach nasz zmysł słuchu jest wyjątkowo narażony na problemy zdrowotne. Czy kiedykolwiek przedtem żyliśmy w takim hałasie? Głośna muzyka, za oknem głośna ulica, która zdaje się milknąć tylko nocą. Do tego wielu z nas pracuje nie jednokrotnie w warunkach, w których występuję duże nasilenie hałasu. To wszystko sprawia, że problemy ze słuchem, zazwyczaj kojarzone z osobami w starszym wieku, zaczynają dzisiaj dotykać osób z niemal wszystkich przedziałów wiekowych.

Jak często, idąc ulicą, zdarza Ci się widzieć osobę ze słuchawkami założonymi na uszy? Wiele osób nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takie postępowania, słucha muzyki w ten sposób z maksymalną głośnością. Zwyczaj ten jest szczególnie szkodliwy, jeśli używamy słuchawek dousznych. Można pokusić się o stwierdzenie, że wielu młodych ludzi wręcz lubi żyć w hałasie. Specjaliści biją jednak na alarm, takie podejście praktycznie zawsze odbije piętno na naszym słuchu w przyszłości. W każdym większym mieście naszego kraju dobry protetyk słuchu Poznań ma dzisiaj pełne ręce roboty. Lekarze mówią wręcz o epidemii, gdy temat rozmowy są problemy ze słuchem.

Zastanów się, jak możesz zmniejszyć nasilenie hałasu w swoim życiu codziennym. Czasami nawet tak drobne praktyki, jak słuchanie muzyki znacznie ciszej, czy wymiana słuchawek na bezpieczniejsze dla zdrowia mogą poskutkować znaczącą poprawą naszego zdrowia.